Gdzie leży Meksyk?

Ulotka promująca zbiórkę funduszy na projekt filmowy
Gdzie leży Meksyk?
na portalu Wspieram Kulturę.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opis filmu: 

„Tytułowy Meksyk to starszy mężczyzna (74 l.) mieszkający na wsi Niwy Ostrołęckie, położonej kilka kilometrów od Warki w dolinie rzeki Pilicy. Przepiękne okoliczności przyrody ściągają w te okolice działkowiczów z Warszawy. Przestrzeń, w której mieszka przypomina wysypisko śmieci przystosowane do odgrywania scenografii post apokaliptycznego świata bez ludzi. Pan Sławomir Szlasa otoczony przedmiotami, które jeszcze mogą się przydać, Meksyk stroni od ludzi. To mieszkańcy wsi nadali mu to przezwisko.

 

Wszystkie przedmioty z jego „kolekcji” posegregowane w mniejsze lub większe podzespoły i Meksyk próbuje uchronić przed wilgocią i opadami atmosferycznymi. Zabezpieczenia są na tyle prowizoryczne, że nie mają właściwie większego sensu. Drewno butwieje, blachę zjada rdza. Porządkowanie i segregacja, przenoszenie, przekopywanie i grabienie zajmuje mu większość czasu. Po co to robi? Po co chomikuje odpadki cywilizacyjne?

Jednocześnie ten mikroświat bezużytecznych instalacji walczy o przetrwanie. Chociaż większość to zwykłe śmieci, niektóre z tych przedmiotów mają swoją historię trafienia do kolekcji Meksyka, który niechętnie o nich opowiadam jak o swojej najbliższej rodzinie.”